اولین نفتکش ایرانی وارد منطقه ویژه مالی ونزوئلا شد

به گزارش وبلاگ کاغذی، بر اساس گزارش های منتشر شده از سوی رسانه های ونزوئلا نفتکش ایرانی فورچون با اسکورت نیروی دریایی ونزوئلا در حال عزیمت به سواحل این کشور است و ساعاتی دیگر در بندر پهلو خواهد گرفت.

اولین نفتکش ایرانی وارد منطقه ویژه مالی ونزوئلا شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کاغذی ، گزارش های منتشر شده از سوی رسانه های ونزوئلا حاکی است که هیچگونه مزاحمتی برای حرکت این کشتی به سمت ونزوئلا ایجاد نشده است.

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد: اولین نفتکش از پنج محموله سوخت ایرانی روز شنبه (به وقت محلی) به منطقه ویژه مالی ونزوئلا رسید.

روسیا الیوم نیز گزارش داد که نفتکش ایرانی فورچون حدود ساعت 19:15 به وقت محلی (23:15 به وقت گرینویچ) بدون هیچ مسئله ای وارد منطقه ویژه مالی ونزوئلا شده است.

4 نفتکش دیگر ایرانی نیز در راستا ورود به حوزه کاراییب و عزیمت به سواحل ونزوئلا هستند.

روسیا الیوم گزارش داد که انتظار می رود که 4 نفتکش دیگر نیز طی روزهای آینده به سواحل ونزوئلا برسند.

بر اساس گزارش این شبکه روسی ، ارسال کشتی های حامل سوخت به ونزوئلا خشم مقامات آمریکایی را برانگیخت به طوری که واشنگتن تهدید کرد که از انتقال کشتی های ایرانی حامل سوخت به ونزوئلا جلوگیری می نماید.

به گزارش وبلاگ کاغذی، پیش از این شبکه خبری تله سور ونزوئلا ویدئویی از راهی شدن کاروان اسکورت محموله های نفتی صادر شده به ونزوئلا منتشر نموده بود.

خبرگزاری رویترز روز آدینه بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اینترنتی مؤسسه رفینیتیو -که در زمینه داده های تجاری-مالی و راستایابی کشتی های تجاری فعال است- گزارش داد که انتظار می رود نفتکش های ایرانی که اکنون در راستا ونزوئلا هستند تا روز یکشنبه وارد آب های این کشور شوند.

وزیر دفاع ونزوئلا روز چهارشنبه اعلام نموده بود که به محض ورود نفت کش های ایرانی حامل سوخت به منطقه انحصاری مالی این کشور، نیروهای نظامی برای اسکورت آن اعزام می شوند.

به گزارش نور نیوز ، جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در واکنش به حضور کشتیهای نفت کش ایرانی در دریای کارائیب و انتقال بنزین از ایران به ونزوئلا گفت:این اقدام برای آمریکا خطرناک بوده و ما در مخالفت با نفوذ ایران کنار خوان گوایدو (رهبر شورشیان ونزوئلا) ایستاده ایم.

ساموئل مونکادا، نماینده دائم در سازمان ملل متحد اعلام نمود کشورش آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد را از تهدید واشنگتن برای استفاده از زور نظامی علیه کشتی های حامل بنزین ایران آگاه نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اولین نفتکش ایرانی وارد منطقه ویژه مالی ونزوئلا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین نفتکش ایرانی وارد منطقه ویژه مالی ونزوئلا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید