با رعایت این موارد با سردرد خداحافظی کنید

به گزارش وبلاگ کاغذی، بسیاری از مردم هنگام مواجهه با این درد سراغ انواع داروهای مسکن می فرایند در حالی که روش های درمان طبیعی بدون هیچ گونه عوارض جانبی را می توان انتخاب کرد.

با رعایت این موارد با سردرد خداحافظی کنید

به گزارش وبلاگ کاغذی، اضافه کردن برخی از مواد غذایی به لیست رژیم روزانه می تواند شما را برای تسکین اغلب سردردها کمک کند.

این توصیه های غذایی عبارتند از:

شیر کم چرب: کم آب شدن بدن یکی از علل شروع سردرد است. در این میان مصرف الکل و یا غذاهای با اندازه سدیم بالا منجر به کاهش آب بدن و شروع سردرد می شود. در عوض شیر نه تنها یک مایع جبران کننده آب بدن است بلکه سرشار از مواد معدنی حیاتی نظیر پتاسیم و کلسیم است که اثرات سدیم بالای موجود در رژیم غذایی را جبران می کند.

ماهی های روغنی: این ماهی ها سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 با خاصیت ضدالتهابی است. بدین معنی که اضافه کردن آن به رژیم غذایی شما دارای اهمیتی مضاعف برای کمک به درمان سردردها است.

طالبی: چون میوه ها غنی از آب و پتاسیم هستند، موجب متعادل شدن سردردهای ناشی از اندازه بالای سدیم و از دست دادن آب بدن می شوند. یک طالبی میانه دارای 66 میلی گرم پتاسیم یا حدود 16 درصد اندازه روزانه توصیه شده پتاسیم در رژیم غذایی شما است. مصرف این میوه می تواند سطح انسولین را در بیماران غیردیابتی تثبیت کند و از آنجایی که اندازه پایین قند خون یک شروعگر بزرگ سردرد است، مهمیوم بیشتر می تواند به تنظیم قند خون شما کمک کند و هر گونه سردرد احتمالی را تسکین دهد.

لوبیا سفید: یک فنجان لوبیا سفید 25 درصد نیاز روزانه شما به مهمیوم را تامین می کند. مهمیوم می تواند به علت علت نقش آن در انقباض ماهیچه ها - از جمله ماهیچه های رگ های خونی که مسبب سردرد هستند، به تسکین سردرد کمک کند. سایر مواد غذایی غنی از مهمیوم شامل موز، بادام، آووکادو، اسفناج و زردآلو هستند.

سیب زمینی: همانند طالبی، سیب زمینی هم سرشار از پتاسیم است که در صورت از دست دادن آب بدن به درمان سردرد شما کمک می کند. یک سیب زمینی حاوی 25 درصد نیاز روزانه توصیه شده پتاسیم برای شما است.

گیلاس: خوردن هر نوع میوه ای چون به گونه ای بخشی از آب بدن را جبران می کند، می تواند به رفع سردرد کمک کند. با این وجود گیلاس ها حاوی ترکیباتی هستند که در خون به نیتریک اکساید تبدیل شده و می تواند در برابر سردرد اثر حفاظتی داشته باشد.

آب: حفظ آب بدن یکی از مهم ترین موضوعاتی است که می تواند از بروز سردرد جلوگیری کرده و آن را درمان کند.

منبع: ایرنا

منبع: جام جم آنلاین

به "با رعایت این موارد با سردرد خداحافظی کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با رعایت این موارد با سردرد خداحافظی کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید