با یارانه جدید چه می توان خرید؟

به گزارش وبلاگ کاغذی، پرداخت یارانه جدید برای 60 میلیون نفر از جمعیت کشور تصویب شده و لازم الاجراست اما دولت می گوید با این طرح مخالف است چون منبع اقتصادی تامین اعتبار آن را ندارد.

با یارانه جدید چه می توان خرید؟

مجلس دولت را مکلف نموده که منابع این طرح را از محل فروش اموال حق الامتیاز و واگذاری سهام دولت و حقوق مالکان ناشی از آن در چارچوب قانون وزارت اقتصاد و دارایی تأمین کند.

بین زمان تصویب کلیات طرح تا تصویب نهایی آن یک ماه وقفه افتاد. در این مدت طبق گزارش مرکز آمار ایران اقلام مصرفی هفت درصد گران شد، حتی در بعضی از بخش ها میزان افزایش قیمت ها دو رقمی بود. در ماه قبل تورم حمل ونقل 17 درصد، روغن ها و چربی ها 16.2 درصد و انرژی 12.8 درصد برآورد شده است.

این طرح قرار است حداکثر تا یک ماه اجرایی گردد، تکلیف اجرایی شدن آن تا هفته اول آذر ماه مشخص شده است. با شیب تند افزایش قیمت کالاها و خدمات اساسی، در ماه های آینده با پرداخت این یارانه چه کالاهایی می توان خرید؟

پول نان هم نمی گردد

مردم نیز در استفاده از این یارانه برای تامین کالاهای اساسی خود امیدوار نیستند و می گویند نهایتا می توان با این پول نان خرید، اظهارات بعضی از مخاطبان وبلاگ کاغذی را در ادامه می خوانید:

من یک خانواده 4نفره. هستم. بااین اوضاع گرونی معیشتی که نمی دن بماند حتما یارانه کالا هم نمی دن. ولی به رفیق من که کلی سرمایه و حقوق بگیره تعلق میگیره.

با این یارانه شما یه کیلو گوشت هم نمی توان خرید واقعا خجالت نمی کشید

پول مردم رو تو بورس دود شد که اینجا خرجش کنن

من ک دونفرم چی؟ 120 تومن میشه یارانه خرید کالا. با 120 هزار تومن من چی بخرم؟ یه کیسه برنج هم نمیشه.

این پولی که شما میگوید به درد نمی خوره ارزش نداره. خرج دو روزه

با این پولا حتی نمیشه پول نون خالی یک ماه رو بدیم چه برسه چیزای دیگه.

فقط جو سازی، روزی هزار بار یک خبر رو پخش میکنید اما روزانه قیمت مواد غذایی و کالاها گرون میشه و اون یارانه هم به درد خود دولت میخوره

پول نون مون جور شد

منبع: تجارت نیوز

به "با یارانه جدید چه می توان خرید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با یارانه جدید چه می توان خرید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید