شناسایی چند مبتلا به ویروس کرونای دلتا در مشهد

به گزارش وبلاگ کاغذی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تا به امروز چند مبتلا به گونه جهش یافته ویروس کرونا موسوم به دلتا در این کلانشهر شناسایی شدند که آزمایش آن ها برای تایید نهایی به تهران ارسال شده است.

شناسایی چند مبتلا به ویروس کرونای دلتا در مشهد

به گزارش ایرنا، مهدی قلیان اضافه کرد: نگرانی از انتقال این ویروس به وسیله تردد مسافران ناقل یا دیگر راه های سرایت ویروس وجود دارد.

وی ادامه داد: نوع هندی ویروس کرونا موسوم به کرونای دلتا در کشور در حال چرخش است که سرایت پذیری شدید و شیوع آن در بعضی استان ها به ویژه جنوب کشور نگرانی هایی را ایجاد نموده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه موج پنجم شیوع کرونا در بعضی استان های کشور شروع شده است گفت: خراسان رضوی هنوز در دامنه موج چهارم شیوع کرونا واقع شده است.

وی اضافه کرد: فرایند کاهشی تعداد مبتلایان به کرونا در این استان طی روز های اخیر متوقف شده است.

قلیان تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان های خراسان رضوی را 688 نفر اسم کرد و ادامه داد: روزانه کمتر از 10 نفر به دلیل ابتلا به کرونا در این استان فوت می نمایند.

80 درصد جمعیت 6 میلیون و 870 هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و بقیه جمعیت این استان در 17 شهرستان آن زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت حیدریه و دانشکده های پزشکی تربت جام و نیشابور قرار دارند.

ویروس کرونا تا به امروز جهش های بسیار متنوعی در دنیا داشته که یکی از سهمگین ترین جهش ها با سرایت پذیری بسیار در هند موسوم به دلتا پلاس بوده است.

گونه هندی ویروس کرونا موسوم به دلتا، پس از انگلیس و چند کشور اروپایی، ایتالیا را هم درگیر نموده و طبق اعلام سازمان دنیای بهداشت در حال تبدیل شدن به ویروس غالب در بسیاری از کشور ها به ویژه قاره اروپاست.

براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا به امروز سه میلیون و 180 هزار و 92 نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت 140 تَن دیگر از هموطنان مبتلا به کووید 19 در شبانه روز گذشته، تعداد جانباختگان این بیماری در کشور به 83 هزار و 985 نفر رسیده است.

منبع: فرارو

به "شناسایی چند مبتلا به ویروس کرونای دلتا در مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی چند مبتلا به ویروس کرونای دلتا در مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید