فواید سحرآمیز آویشن در درمان بیماری

به گزارش وبلاگ کاغذی، آویشن یک گیاه طبیعی است که به معنای واقعی کلمه گنجی از گنجینه طبیعت است. این ماده حاوی تیمول است که از جمله آنتی بیوتیک های قوی شناخته می گردد و با ارگانیسم های مضر مانند باکتری های عفونی مقابله می نماید.

فواید سحرآمیز آویشن در درمان بیماری

به گزارش وبلاگ کاغذی به نقل از وبلاگ کاغذی ،مطالعه ای که سال 2010 انجام گرفت، نشان داد که تیمول می تواند مقاومت باکتری ها را در برابر دارو های رایج، از جمله پنی سیلین کاهش دهد.

رقیه حسن، متخصص علوم و صنایع غذایی، مزایای شگفت انگیز آویشن را اینگونه بیان می نماید:

-گیاه آویشن گلودرد و آرتروز را درمان می نماید.

- این گیاه سرشار از فایده برای سلامتی، از فشار خون بالا می کاهد.

-روغن آویشن به عنوان یک نگهدارنده طبیعی برای محصولات غذایی عمل می نماید اما در غلظت های کم در برابر بسیاری از باکتری های منتقله به وسیله مواد غذایی که باعث بیماری های انسانی مانند استافیلوکوک، انتروکوک و اشریشیا کُلی می شوند، مانند یک آنتی باکتریال عمل می نماید.

- این گیاه همچنین با از بین بردن سلول های سرطانی، به درمان سرطان روده عظیم و پستان یاری می نماید.

- آویشن بیماری های ناشی از قارچ ها را درمان می نماید، چه آنکه محل قارچ زده چرب گردد و یا آنکه جوشانده و میل گردد؛ به گونه ای که به درمان قارچ های نوع کاندیدا که دهان را آلوده می نماید و باعث عفونت در زنان می گردد و نیز درمان بعضی موارد اگزما یاری می نماید.

- علاوه براین، روغن آویشن باعث کاهش شدت جوش صورت یا آکنه می گردد.

- آویشن حاوی مواد مؤثری است که به درمان مسائل تنفسی ناشی از ویروس ها یاری می نماید؛ بنابراین خوردن و اضافه کردن آن به رژیم غذائی خود در فصل زمستان به غذا، به ویژه با توجه به شیوع ویروس جدید کرونا امری لازم است.

- این گیاه مفید همچنین مسائل سیستم گوارشی مانند گاز های معده، اسهال، بیماری انگلی و عفونت های دستگاه ادراری را درمان می نماید.

منبع: جام جم آنلاین

به "فواید سحرآمیز آویشن در درمان بیماری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فواید سحرآمیز آویشن در درمان بیماری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید