کرونا جدی ترین بحران بهداشتی جهان اعلام شد

به گزارش وبلاگ کاغذی، تدروس آدناهوم دبیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت: کووید-19 جدی ترین شرایط اضطراری بهداشتی در جهان است که تا به امروز این سازمان با آن روبرو شده است و کمیته اضطراری بهداشت جهانی این هفته برای بررسی این موضوع تشکیل جلسه می دهد.

کرونا جدی ترین بحران بهداشتی جهان اعلام شد

به نقل از تارنمای سازمان جهانی بهداشت (WTO) دکتر تدروس در یک کنفرانس خبری گفت: وقتی در 30 ژانویه (10 بهمن 98) گفتم که این یک شرایط بهداشتی نگران کننده در سطح بین المللی است کمتر از 100 مورد ابتلا درخارج از چین گزارش شده بود و هنوز تلفاتی نداشتیم. کووید-19 جهان ما را تغییر داده است. این ویروس مردم، جوامع و ملت ها را به هم نزدیک و از هم دور کرده است.

در این کنفرانس خبری که عصر دوشنبه در ژنو سوئیس برگزار شد، دبیر کل بهداشت جهانی همچنین گفت محدودیت های سفر نمی تواند در بلند مدت جوابگو باشد و کشورها با با بهره گیری از راهبردهایی همچون استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی از گسترش این ویروس جلوگیری کنند.

مایک رایان مدیر برنامه شرایط اضطراری سازمان جهانی بهداشت نیز گفت: امکان پذیر نیست که کشورها تا آینده ای نامعلوم مرزهای خود را بسته نگه دارند. فعالیت های اقتصادی باید از سرگرفته شود، مردم به سرکار خود بازگردند و کسب و کار دوباره آغاز شود.

مقام های سازمان جهانی بهداشت با وجود چنین توصیه ای تصدیق می کنند که قرنطینه ممکن است درکشورهایی که دور جدید شیوع ویروس را تجربه می کنند لازم باشد اما مدت قرنطینه باید تا حد ممکن کوتاه باشد و به یک منطقه جغرافیایی کوچک محدود شود (قرنطینه محلی)

ویروس کرونا موسوم به کووید- 19 اواسط ماه دسامبر (24 آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین گفت.

آدهانوم چهارشنبه 21 اسفندماه 98 در کنفرانسی خبری تاکید کرد که اگرچه واژه همه گیر (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی های این سازمان ویروس کرونا را همه گیر جهانی شناسایی و اعلام می کند.

تازه ترین آمار حکایت آز آن دارد که تا به امروز بیش از 16 میلیون نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده اند. آمریکا در صدر مبتلایان وجانباختگان این ویروس واقع شده است و گزارش های جدید از موج دوم کرونا در بیشتر کشورهای اروپایی حکایت دارد.،ایرنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "کرونا جدی ترین بحران بهداشتی جهان اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا جدی ترین بحران بهداشتی جهان اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید