کلاهبرداری در قالب لینک جعلی برند معروف ورزشی در شبکه های اجتماعی

به گزارش وبلاگ کاغذی، معاون اجتماعی پلیس فتا با اشاره به ارسال لینک های جعلی خرید از سایت آدیداس برای شهروندان در شبکه های اجتماعی گفت: شهروندان برای خرید هر نوع کالایی حتما به سایت های معتبر دارای Enamad مراجعه و از تهیه کالا از فروشگاه های آنلاین فاقد نماد اعتماد الکترونیک خودداری نمایند.

کلاهبرداری در قالب لینک جعلی برند معروف ورزشی در شبکه های اجتماعی

به گزارش گروه حوادث وبلاگ کاغذی از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ رامین پاشایی اظهارکرد: اخیراً پیغامی حاوی وعده کفش های رایگان آدیداس به مناسبت 93 سالگی این شرکت برای کاربران ارسال می گردد که این پیغام حاوی یک لینک مربوط به سایت جعلی آدیداس است. طی آنالیز های به عمل آمده توسط کارشناسان فنی این پلیس معین شد، این سایت دارای گواهینامه امنیتی معتبر نیست و از پروتکل ناامن http به جای https استفاده می نماید که برای وب سایت یک شرکت مشهور و عظیم امری غیرعادی است.

وی افزود: در آدرس URL سایت جعلی در کلمه adidas به جای حرف i، عدد یک کوچک انگلیسی واقع شده است. با توجه به نتایج به دست آمده این یک صفحه جعلی و احتمالا آلوده به بدافزار است و قربانی به علت استفاده از مرورگرهای به روز نشده متوجه جعلی بودن آن نمی گردد و روی لینک، کلیک می نماید و وارد سایت می گردد.

معاون اجتماعی پلیس فتا افزود: این صفحات جعلی به احتمال زیاد قربانی را عضو یک شبکه بات نتی می نماید یا در پس ماجرا از منابع سیستم آن برای استخراج ارز دیجیتال استفاده می نماید و یا بدون اطلاع کاربر و به واسطه تعاملی که با سایت برقرار نموده ، بدافزاری را روی سیستم قربانی نصب می نماید و اطلاعات آن را به سرقت می برند.

پاشایی در خاتمه از شهروندان درخواست کرد توصیه های پلیس فتا را جدی بگیرند و آن ها را به کار ببندند تا در معرض این گونه کلاهبرداری ها قرار نگیرند و در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را به وسیله سایت پلیس فتا به آدرسcyberpolice.ir لینک مرکز فوریت های سایبری با ما درمیان بگذارند.

منبع: جام جم آنلاین

به "کلاهبرداری در قالب لینک جعلی برند معروف ورزشی در شبکه های اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری در قالب لینک جعلی برند معروف ورزشی در شبکه های اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید